CENTRUM NAPRAW łÓDŹ

Diagnostyka komputerowa

Samochody, jeżdżące po naszych drogach charakteryzują się coraz bardziej złożonym systemem komputerowym, odpowiedzialnym za prawidłowe działanie wszystkich układów. Komputer ten to mechanizm, który czuwa nad ogólnym stanem pojazdu. Dzięki niemu możemy uzyskać informacje na temat usterek w naszym aucie. Do tego celu służy właśnie diagnostyka komputerowa.​

Jak to działa?​

Samochodowa diagnostyka komputerowa to działanie, polegające na podłączeniu komputera diagnostycznego (inaczej zwanego testerem diagnostycznym) do komputera pokładowego pojazdu. W ten sposób uzyskujemy informacje na temat kondycji naszego samochodu oraz sprawdzamy, czy parametry naszego auta nie odbiegają od oczekiwanych. Dzięki temu możemy zlokalizować, gdzie występują usterki, a także ustalić, co jest ich przyczyną, a następnie skutecznie je usunąć.​

Co pozwala sprawdzić diagnostyka komputerowa?​

Podłączenie pojazdu do specjalnego komputera diagnostycznego pozwala:

Te i wiele innych działań można wykonać za pomocą testera diagnostycznego. W WMW Automotive posiadamy nowoczesny sprzęt, dzięki któremu dokładnie sprawdzimy stan Twojego samochodu.

Czy warto wykonać diagnostykę komputerową?

Największą i niekwestionowaną zaletą samochodowej diagnostyki komputerowej jest fakt, że możemy, bez konieczności jakiegokolwiek demontażu, uzyskać informacje o stanie technicznym poszczególnych układów auta. Wystarczy jedynie podłączyć samochód do specjalnego komputera diagnostycznego. Urządzenie to umożliwia nam szybko, sprawnie i bezbłędnie porównać obecne wartości parametrów stanu aktualnego auta z wartościami parametrów wskazanymi przez producenta. Diagnostyka samochodowa skraca także czas naprawy pojazdu i zmniejsza jego koszty. Dzieje się tak, ponieważ mechanik nie musi sprawdzać szeregu elementów, aby zlokalizować usterkę. Nie ryzykujemy w ten sposób, że zostaną wymienione elementy działające prawidłowo.

Warto dodać, że diagnostyka komputerowa jest wskazana nie tylko podczas eksploatacji pojazdu. Usługa ta jest niezwykle pomocna, gdy rozważamy kupno samochodu używanego. Sprzedający często starają się ukryć przed potencjalnym nowym nabywcą wady i usterki auta. Diagnostyka komputerowa w naszym serwisie oraz fachowa pomoc doradców i profesjonalnego rzeczoznawcy pomogą Ci uniknąć ewentualnego nieudanego zakupu i związanych z tym kłopotów.

Na Nas możesz liczyć!