CENTRUM NAPRAW łÓDŹ

Geometria/zbieżność 3D

Czasy, kiedy ustawienie kół wiązało się jedynie ze zbieżnością kół przednich, nieodwracalnie minęły. Współcześnie, ze względu na nowoczesne, wielowahaczowe, niezależne zawieszenia, uległ zmianie sposób kalibracji układu jezdnego. Zatem mówimy już nie o zbieżności, ale o geometrii kół 3D.

Jaka jest różnica?

Geometria 3D, w odróżnieniu od zbieżności, umożliwia trójwymiarowe zobrazowanie ustawienia kół we wszystkich płaszczyznach. Używając nowoczesnych urządzeń i wysokiej jakości kamer możemy jednocześnie zmierzyć rozstaw kół, a także osi i kątów. Nasi specjaliści, po dokonaniu pomiaru, otrzymują wyniki parametrów, które następnie zostają porównywane z wartościami katalogowymi. 

Jeśli urządzenie wskaże brak symetrii – mechanik otrzymuje szczegółowe wytyczne, którą płaszczyznę należy skorygować. Ponadto, nasze urządzenia dokonują analizy związanej z poszukiwaniem przyczyn nienormatywnych wyników – możliwe, że nastąpiło uszkodzenie jednego z elementów i konieczna jest jego wymiana.

Specjalistyczny sprzęt – PROGEO 3D MOBILE!

W WMW Automotive korzystamy z najwyższej jakości nowoczesnych sprzętów! Takie jest także urządzenie do kontroli geometrii ustawienia kół. Przyrząd firmy Precyzja – Progeo 3D Mobile jest wyposażony w dwie kamery IR i cztery pasywne ekrany pomiarowe. Ponadto, urządzenie posiada ruchomy system kamer i wszystkie narzędzia służące do precyzyjnego pomiaru.​ Umożliwia to zmierzenie wszystkich kątów:​​

ZADBAJ(MY) O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO!

Progeo 3D Mobile wykorzystuje najnowocześniejszą technologię – pomiaru geometrii 3D, dzięki czemu sama czynność wykonywana jest szybciej i wygodniej niż w przypadku tradycyjnego sprzętu. Technologia 3D pozwala na określenie dokładnych wymiarów podwozia, czyli rozstawu osi i kół, co jest konieczne w ocenie stanu samochodów powypadkowych.

Jeśli zauważysz, że geometria kół w Twoim samochodzie jest nieodpowiednia, jak najszybciej zgłoś się do serwisu. Dalsza jazda autem w takiej sytuacji jest bardzo niebezpieczna. Szybkie zużycie opon to niejedyna konsekwencja, jaką możemy wtedy ponieść. Niepoprawna geometria kół oznacza gorszą precyzję układu jezdnego, a więc: mniejszą stabilność pokonywania zakrętów, gorsze hamowanie, szybsze zużycie drążków kierowniczych, końcówek drążków, maglownicy i łączników stabilizatora. Zwlekanie z wizytą w serwisie jest zatem nie tylko kosztowne, ale też niebezpieczne.

O problemach z geometrią kół świadczą następujące objawy:

Pamiętajmy o regularnej kontroli stanu geometrii kół. Profilaktycznie zaleca się wykonanie jej raz
w roku. Dzięki temu wykluczymy potrzebę drogich napraw, a przede wszystkim – zadbamy o swoje bezpieczeństwo na drodze!