Skip to content

Dlaczego warto zmieniać opony na zimowe nawet gdy nie ma śniegu?

Czasem słyszymy, że ze zmianą opon letnich na zimowe należy poczekać aż spadnie śnieg. Przekonanie to może jednak wywołać bardzo niebezpieczne dla nas skutki.

Opony zimowe posiadają miękką i elastyczną mieszankę gumową bieżnika, niezawodną już przy temperaturze +7/+10ºC. Zimówki szczególnie sprawdzają się na mokrej nawierzchni, podczas gdy opony letnie z twardym bieżnikiem nie zapewniają odpowiedniej przyczepności. W przypadku tych ostatnich, droga hamowania znacznie się wydłuża. Przykładowo, jadąc z prędkością 80 km/h, a następnie hamując na mokrej jezdni, opony zimowe sprawdzą się lepiej niż letnie, ponieważ samochód na zimówkach zatrzyma się nawet 3 metry wcześniej.

Ponadto, opony zimowe zdecydowanie obniżają ryzyko wystąpienia poślizgu. Dzieje się tak, ponieważ posiadają one liczne nacięcia i rowki umożliwiające lepszą przyczepność w trudnych jesienno-zimowych warunkach atmosferycznych. Wymianę opon letnich na zimowe zaleca się zatem już wtedy, gdy temperatura powietrza spadnie poniżej +7ºC.

Jazda na letnich oponach jest także niewskazana ze względów ekonomicznych. Nie tylko ryzykujemy zdrowiem swoim i bliskich, ale też przyśpieszamy zużycie bieżnika opon sprawiając, że nie będą nadawały się one do użytku w sezonie letnim.

WMW Automotive w Łodzi oferuje kompleksowe usługi wulkanizacyjne:

  • wymiana opon

  • bieżnikowanie i konserwacja bieżników

  • renowacja opon i kół

  • regeneracja mikropęknięć występujących na oponach

  • prostowanie, konserwacja, odnawianie i malowanie felg.

Zapewniamy najwyższej jakości usługi wykonywane przez wysoko wykwalifikowanych specjalistów przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu!

Zadzwoń lub odwiedź nas!

Opony zimowe to najlepsza inwestycja na zimową aurę!